Oslovení Lhoťáků

K získání kontaktních osob v jednotlivých Lhotách jsem využil poznatky z předešlých Sjezdů a prního člověka jsem oslovil dne 8.7.2000 . Právě probíhal 20. Sjezd Lhot a Lehot. Před tribunou v areálu procházel slavnostní průvod Lhot a Lehot. Počasí bylo pod mrakem, schylovalo se k dešťové přeháňce a foukal západní vítr. Ten mi do cesty přivál Bohouše z Červené Lhoty (Třebíč). atd.

Nepochybovali jsme o vytvoření oficiálních stránek sjezdů Lhot a Lehot. Hledali jsme tedy začátek cesty, jak stránky vytvořit. Naše prní schůzka se uskutečnila na půlce cesty mezi Kolínem a Třebíčí. V internetové čajovně v Havlíčkově Brodě jsme zvažovali, jak by měla vypadat grafika a co by na stránkách rozhodně mělo být. Začali jsme rýsovat první grafiku webu. Ačkoliv jsme si dávali různé termíny pro zprovoznění stránek, tak se nám stále nedařilo. V lednu 2001 jsem tedy zaregistroval doménu lhoty.cz . Pro aktualizování části stránek jsem použil publikační jednotku ovládanou softwarem Klient iDům verze 1.3.1., která umožňuje odesílání obrázků a textů do předem nastavené šablony na serveru. Naskenoval jsem několik fotografií a pustil jsem se do popisování sjezdů, které jsem měl v živé paměti.

Rok však utekl jako voda a do 21. sjezdu v Dolní Lhotě u Blanska jsme stránky nezprovoznili. Nicméně zúčastnili jsme se setkání zástupců jednotlivých Lhot a naslouchali jsme názorům, debatám, rozhovorům a občas i hádkám. O internetu nepadlo ani slovo a naše záměry byly pouze v plenkách. Vylučovací metodou jsme se snažili selektovat potencionální soukmenovce.

Během roku jsem pak na vyhledavačích sledoval, zda se zvyšuje počet obecních stránek jednotlivých Lhot. Byl jsem mile překvapen. Možná k této skutečnoti pomohl i Zákon 106 o svobodném přístupu k informacím (ze dne 11. května 1999), který ukládá obcím povinnost zveřejňovat informace prostřednictvím internetu od 1.1.2002

6. 6. 2007, 11:18